طرز تهیه سالاد ماکارونی به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سالاد ماکارونی به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سالاد ماکارونی سالاد ماکارونی یکی زا انواع سالادهای خوشمزه و معروف ایتالیایی است که در کشورهای مختلف با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه سرویسی گوشت بازاری با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سرویسی گوشت بازاری با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سرویسی گوشت سرویسی گوشت از ساندویچ های قدیمی و خوشمزه ایرانی است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه گل کلم سوخاری رستورانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه گل کلم سوخاری رستورانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه گل کلم سوخاری گل کلم سوخاری یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه بین المللی است که با رسپی ها و طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش …

طرز تهیه حلوای کاراملی

فیلم طرز تهیه حلوای کاراملی حلوای شیر کاراملی طرز تهیه حلوای اهوازی طرز تهیه حلوا کشی زعفرانی حلوا کاراملی شف طیبه طرز تهیه حلوا کشی بوشهری طرز تهیه حلوا کشی مازندران طرز تهیه حلوا آدامسی

حلوای کاراملی یکی از انواع حلواهای خوشرنگ و مجلسی ایرانی است که معمولا برای پذیرایی در مجالس درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حلوای کاراملی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم حلوا کاراملی
کره۱۰۰ گرم
روغن مایع½ لیوان
آرد۱٫۵ لیوان
گردوی خرد شده½ لیوان
مواد لازم شربت زعفرانی
شکر½ لیوان
آب½ لیوان
زعفران دم کرده۲ قاشق غذاخوری
پودر هل½ قاشق چایخوری
مواد لازم شربت کاراملی
شکر⅔ لیوان
آب جوش½ لیوان

طرز تهیه حلوای کاراملی

مرحله اول

برای تهیه حلوای کاراملی خوشمزه ابتدا باید شربت ها را درست کنیم، برای تهیه شربت کاراملی ابتدا شکر را درون یک تابه مناسب می ریزیم، سپس تابه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا شکر به طور کامل ذوب شود.

مرحله دوم

در این مرحله شکر را به آرامی تفت می دهیم تا کاراملی شود، سپس آب جوش را به تابه اضافه کرده و مواد را به آرامی مخلوط می کنیم تا شکر کاراملی باز شده و با آب جوش به طور کامل یکدست شود.

مرحله سوم

حالا تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم و به سراغ آماده کردن شربت زعفرانی می رویم. برای این منظور شکر را به همراه آب درون یک قابلمه مناسب ریخته، سپس روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا شکر به طور کامل ذوب شود.

مرحله چهارم

پس از اینکه شکر به طور کامل ذوب شد، پودر هل و زعفران دم کرده را اضافه می کنیم و پس از اینکه شربت چند قل زد، آنرا از روی حرارت کنار می گذاریم. در ادامه آرد را درون یک تابه مناسب الک می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله کره و روغن را به تابه اضافه کرده و مواد را به آرامی تفت می دهیم تا خامی آرد به طور کامل گرفته شود. پس از گذشت ۲۰ دقیقه شربت ها را به ترتیب به تابه اضافه کرده و با دیگر مواد مخلوط می کنیم.

مرحله ششم

ابتدا شربت زعفرانی را اضافه کرده و به خوبی با آرد مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند، سپس شربت کاراملی را اضافه می کنیم و به خوبی مخلوط می کنیم تا شربت به طور کامل به خورد آرد برود.

مرحله هفتم

پس از اینکه حلوا کمی جمع شد، گردوی نیم کوب شده را اضافه می کنیم و به خوبی مخلوط می کنیم تا در تمام نقاط حلوا پخش شود. در نهایت حلوا را در ظرف مورد نظرمان می ریزیم و به سلیقه خود تزیین می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 19 آبان 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.