طرز تهیه میلک شیک توت فرنگی ساده به روش کافه ای

طرز تهیه میلک شیک توت فرنگی ساده به روش کافه ای

طرز تهیه میلک شیک توت فرنگی میلک شیک توت فرنگی یکی از نوشیدنی های خوشمزه و بین المللی است که معمولا در روزهای گرم تابستانی سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل …

طرز تهیه ترشک آلبالو، با طعمی جذاب و به یادماندنی!

طرز تهیه ترشک آلبالو، با طعمی جذاب و به یادماندنی!

طرز تهیه ترشک آلبالو ترشک آلبالو یکی از تنقلات خوشمزه و دلچسب است که خیلی راحت و سریع درست می‌شود و با طعم ملس و ترش و شیرینی که دارد خیلی پرطرفدار …

طرز تهیه اسموتی توت فرنگی مخصوص با طعم بسیار عالی

طرز تهیه اسموتی توت فرنگی مخصوص با طعم بسیار عالی

طرز تهیه اسموتی توت فرنگی اسموتی توت فرنگی یکی از انواع نوشیدنی های خوشمزه و بین المللی است که با ترکیبات و دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه هات چاکلت ایتالیایی

طرز تهیه هات چاکلت ایتالیایی, دستور تهیه هات چاکلت ایتالیایی

هات چاکلت ایتالیایی یکی از انواع نوشیدنی‌های خوشمزه و دلچسب ایتالیایی است که خیلی راحت و سریع درست می‌شود و برای پذیرایی و مهمانی‌ها یک نوشیدنی شیک و مناسب است هات چاکلت در میان افرادی که شکلات دوست دارند طرفداران زیادی دارد. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه هات چاکلت ایتالیایی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازممقدار مواد
کلات ۷۰ در صد۸۰ گرم
شیر۱ و نیم تا ۲ لیوان
نشاسته ذرت۲ قاشق مربا خوری
شکر۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه هات چاکلت ایتالیایی

مرحله اول

ابتدا نصف لیوان شیر را داخل یک ظرف بریزید و سپس مقداری شکلات ۷۰ درصد را با دست خرد کنید و به آن اضافه کنید، سپس ظرف را روی حرارت ملایم قرار دهید و با قاشق چوبی هم بزنید تا شیر کاملاً گرم شود و شکلات‌ها در آن ذوب شوند.

مرحله دوم

از شکلات مرغوبی که طعم آن را دوست دارید برای هات چاکلت استفاده کنید و داخل شیر بریزید بعد از آن که شکلات‌ها ذوب شدند و کاملاً با شیر مخلوط شدند دوباره یک لیوان شیر به ترکیب مواد اضافه کنید و مدام هم بزنید تا با هم خوب مخلوط شوند.

مرحله سوم

سپس دو قاشق مربا خوری نشاسته ذرت را داخل یک چهارم لیوان شیر سرد بریزید و کاملاً با هم مخلوط کنید تا نشاسته ذرت در شیر حل شود و بافت یکدستی تشکیل شود سپس مخلوط را به هات چاکلت اضافه کنید و هم بزنید و با هم ترکیب کنید.

مرحله چهارم

بعد مقداری شکر را به مخلوط مواد اضافه کنید و هم بزنید تا شکر حل شود و کاملا با مواد ترکیب شود، مخلوط را مدام هم بزنید تا غلظت آن بیشتر شود و طعم و عطر همه مواد کاملاً با هم مخلوط شود و به خورد هم برود و بافت آن یکدست و نرم شود.

مرحله پنجم

دقت کنید که مخلوط را باید مدام هم بزنید و حرارت هم ملایم باشد چون اگر حرارت زیاد باشد و یا مدام مخلوط را هم نزنید در نهایت طعم بدی می‌گیرد بعد از این که هات چاکلت به غلظت مناسب رسید ظرف را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.

مرحله ششم

غلظت هات چاکلت باید به طوری باشد که پشت قاشق چوبی را بپوشاند و کاملاً مشخص باشد که به قاشق چسبیده است سپس تا هات چاکلت داغ است آن را داخل یک لیوان مناسب بریزید و با سلیقه خودتان کنار آن مقداری شکلات شیرین یا تلخ قرار دهید.

مرحله هفتم

در آخر هات چاکلت ایتالیایی را همراه با یک برش از کیک شکلاتی به عنوان یک میان وعده خوش طعم شکلاتی و شیک و دلچسب برای پذیرایی و مهمانی‌ها سرو کنید.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 4 آبان 1402
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.