طرز تهیه شیرینی توپی

طرز تهیه شیرینی توپی, شیرینی توپی ساده , شیرینی توپی بدون فر , شیرینی توپی هندی

شیرینی توپی یکی از انواع شیرینی‌های خوشمزه و لذیذ است که بافتی سبک و لطیف دارد این شیرینی که خیلی راحت درست می‌شود برای پذیرایی بسیار مناسب است شیرینی توپی را می‌توانید به روش‌های مختلف و با طعم‌های متنوع آماده و تهیه کنید. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه شیرینی توپی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای شیرینیمقدار مواد
روغن مایع۱ پیمانه
تخم مرغ۱ عدد
نشاسته ذرت۱ پیمانه
شکرنصف پیمانه
نمک ( اختیاری)۱ قاشق چای خوری
بکینگ پودر۱ قاشق غذا خوری معادل ۱۰ گرم
پودر بادام ( اختیاری)۱ قاشق چای خوری
آرد الک شده۲ تا ۳ پیمانه
مواد لازم برای روی شیرینیمقدار مواد
زرده تخم مرغ۱ عدد
کنجدبه مقدار لازم
سیاه دانهبه مقدار لازم
مغز آجیل ( پودر پسته، مغز گردو خرد شده ) برای تزئینبه مقدار لازم
شکلات ذوب شده برای تزئینبه مقدار لازم

طرز تهیه شیرینی توپی

مرحله اول

ابتدا یک تخم مرغ را داخل ظرف بریزید، با چنگال یا همزن دستی هم بزنید تا از حالت لختگی خارج شود، بافت آن باید یکدست و کمی حجیم شود سپس مقداری روغن مایع را به تخم مرغ اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید تا یکدست و صاف شوند.

مرحله دوم

سپس ماست را که به دمای محیط رسیده است به مخلوط اضافه کنید، دوباره هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند بعد از آن نشاسته ذرت را روی مخلوط مواد بریزید، با همزن دستی هم بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند و بافت یکدست و لطیفی تشکیل شود.

مرحله سوم

بعد مقداری شکر را هم به مواد اضافه کنید، دوباره هم بزنید تا شکر در مواد حل شود سپس کمی نمک روی مواد بریزید، با هم ترکیب کنید، در ادامه مقداری بکینگ پودر به مخلوط مواد اضافه کنید، با قاشق هم بزنید تا خوب با هم ترکیب و یکدست شوند.

مرحله چهارم

سپس به دلخواه و با سلیقه خودتان مقداری پودر بادام را به مخلوط مواد اضافه کنید، هم بزنید تا با هم ترکیب شوند بعد آرد را در یک ظرف دیگر الک کنید تا بافت آن سبک و یکدست شود سپس آن را به شکل کنترل شده در چند مرحله به مخلوط اضافه کنید.

مرحله پنجم

ترکیب آرد و مواد را با لیسک به آرامی در یک جهت هم بزنید تا مخلوط تشکیل شده بافتی خمیر شکل، یکدست، نرم و لطیف را تشکیل دهد، بعد خمیر را کمی ورز دهید تا زمانی که خمیر دیگر به دست نچسبد و بافت آن یکدست و نرم شود.

مرحله ششم

سپس مقداری از خمیر را بردارید، با دست آن را فرم دهید، به شکل گردو درآورید همه خمیر را به همین شکل آماده کنید، بعد یک زرده تخم مرغ را داخل یک ظرف کوچک بریزید، با چنگال هم بزنید تا از لختگی خارج شود و بافت آن یکدست شود.

مرحله هفتم

بعد به وسیله یک فرچه روی توپک‌ها را با زرده تخم مرغ رومال کنید به طوری که کاملاً همه قسمت‌های آن با زرده تخم مرغ آغشته شود، سپس به دلخواه و با سلیقه خودتان توپک‌ها را داخل سیاه دانه، کنجد و … بغلتانید تا کاملا سطح آن‌ها را بپوشاند.

مرحله هشتم

سپس در سینی یا قالب مورد نظر کاغذ روغنی قرار دهید، توپک‌های هم اندازه را با فاصله در سینی فر بچینید، بعد از آن سینی را در فر که از ۱۰ دقیقه قبل گرم شده است قرار دهید، سپس دمای فر گازی را روی ۱۷۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

مرحله نهم

بعد اجازه دهید تا شیرینی‌ها به مدت تقریباً ۲۰ دقیقه در فر بپزند و آماده شوند چون دمای فرهای مختلف با هم فرق دارد، همچنین داخل شیرینی نشاسته وجود دارد که بعد از پخت سفت می‌شود پس به میزان پخت آنها دقت کنید تا شیرینی‌ها خیلی سفت نشوند.

مرحله دهم

بعد از آن قالب را از فر بیرون بیاورید، در دمای محیط قرار دهید تا شیرینی‌ها خنک شوند سپس به آرامی آن‌ها را از کاغذ روغنی جدا کنید، در ظرف دیگری قرار دهید با سلیقه خودتان می‌توانید روی شیرینی‌های توپی را با شکلات ذوب شده تزئین کنید.

مرحله یازدهم

برای تزئین شیرینی‌ها می‌توانید از پودر پسته یا مغز گردوی خرد شده هم استفاده کنید سپس تعدادی شیرینی توپی را داخل یک ظرف مناسب بچینید و به عنوان یک دسر شیک و جذاب یا یک میان وعده خوش طعم برای پذیرایی همراه با چای سرو کنید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 13 آبان 1402
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.