طرز تهیه باسلوق گردویی خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه باسلوق گردویی خوشمزه و مخصوص به روش بازاری

طرز تهیه باسلوق باسلوق یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و سنتی ایرانی است که به عنوان یک شیرینی مناسبتی بیشتر در مناسبت های خاص مثل عید نوروز و شب یلدا درست …

طرز تهیه بامیه مجلسی به روش بازاری و طعم بسیار عالی

طرز تهیه بامیه مجلسی به روش بازاری و طعم بسیار عالی

طرز تهیه بامیه بامیه یکی از شیرینی های خوشمزه و محبوب ایرانی است که در کنار زولبیا معمولا در ماه مبارک رمضان سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه باسلوق انار ژله ای مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه باسلوق انار ژله ای مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه باسلوق انار باسلوق انار یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و ساده ایرانی است که معمولا برای شب یلدا درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه کیک بدون تخم مرغ

طرز تهیه کیک بدون تخمه مرغ و شیر بدون فر طرز تهیه کیک بدون تخمه مرغ با ماست بدون فر کیک بدون تخمه مرغ و روغن کیک بدون تخمه مرغ ترکیه کیک بدون تخمه مرغ و کره بدون فر کیک اسفنجی بدون تخمه مرغ و شیر فیلم کیک بدون تخمه مرغ

کیک بدون تخم مرغ یکی از انواع کیک های ساده بین المللی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک بدون تخم مرغ در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم کیک بدون تخم مرغ
آب یا شیر۱ پیمانه
شکر۱ پیمانه
روغن مایع½ پیمانه
آرد سفید۲ پیمانه
بکینگ پودر½ قاشق چایخوری
وانیل⅛ قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک بدون تخم مرغ

مرحله اول

برای تهیه کیک بدون تخم مرغ ساده ابتدای کار آب یا شیر را به همراه شکر و روغن مایع درون یک کاسه مناسب می ریزیم و با همزن برقی به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا ذرات شکر درون آب یا شیر حل شود.

مرحله دوم

حالا آرد را به همراه بکینگ پودر و وانیل درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس طی ۳ مرحله به مخلوط آب یا شکر اضافه می کنیم و با کمک لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم.

مرحله سوم

در این مرحله زمانی که مایه کیک یکدست شد یک قالب مناسب انتخاب می کنیم، سپس درون آن را با مقداری روغن مایع چرب می کنیم و آرد پاشی می کنیم. حالا قالب را بر می گردانیم تا آرد اضافی از قالب خارج شود.

مرحله چهارم

در این مرحله مایه کیک را درون قالب می ریزیم و قالب را چند مرتبه محکم روی سطح کار می کوبیم تا هوای اضافی بین مایه کیک از بین برود. در ادامه از ۱۵ دقیقه قبل فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

مرحله پنجم

در این مرحله قالب را طبقه وسط فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم کیک به مدت ۴۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود. در ادامه پس از گذشت این زمان کیک را با خلال دندان یا سیخ چوبی تست می کنیم.

مرحله ششم

برای این منظور یک سیخ چوبی یا خلال دندان در مرکز کیک فرو می کنیم، در صورتی که مایه کیک به آن نچسبیده بود کیک کاملا پخته است. در ادامه قالب را از فر خارج می کنیم، سپس اجازه می دهیم کیک کاملا خنک شود.

مرحله هفتم

در نهایت کیک را به آرامی از قالب خارج می کنیم، سپس درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم. در آخر کیک را به صورت قطعات دلخواه برش می زنیم و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 25 فروردین 1401
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.