طرز تهیه کتلت آبادانی به روش ساده و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کتلت آبادانی به روش ساده و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کتلت آبادانی کتلت آبادانی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده شهر آبادان است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه مرغ پرتقالی به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه مرغ پرتقالی به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه مرغ پرتقالی مرغ پرتقالی از غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که در شمال کشور از غذاهای مجلسی محسوب می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه گمج کباب ساده به روش گیلانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه گمج کباب ساده به روش گیلانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه گمج کباب گمج کباب یکی از غذاهای مخصوص استان گیلان است که در مناسبت های خاص پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه گمج …

طرز تهیه پلو شاه عباسی

طرز تهیه پلو شاه عباسی غذای شاه عباسی چیست

پلو شاه عباسی از غذاهای بسیار قدیمی و خوشمزه کشورمان است که با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پلو شاه عباسی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت گوسفندی۴۰۰ گرم
برنج۳ پیمانه
پیاز۲ عدد
لپه۱ پیمانه
رب گوجه فرنگی۳ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز و زردچوبهبه مقدار کافی
پودر تخم گشنیز، ادویه کاری و پودر گوجهبه مقدار کافی
سیر۶ حبه
پودر دارچین و پودر گل محمدیبه مقدار کافی
زعفران دم کردهبه مقدار کافی
گلاب۲ تا ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه پلو شاه عباسی

مرحله اول

برای تهیه پلو شاه عباسی به روش مجلسی ابتدای کار لپه را می شوییم، سپس درون یک کاسه حاوی آب می ریزیم و اجازه می دهیم به مدت ۲ ساعت درون آب بماند تا خیس بخورد و پس از آن درون آبکش می ریزیم تا آب اضافی اش خارج شود.

مرحله دوم

حالا لپه را درون یک قابلمه حاوی آب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و اجازه می دهیم لپه به مدت ۲ ساعت درون آب جوش بماند تا کاملا پخته شود. در ادامه گوشت را به صورت مکعبی همسان خرد می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله پوست یکی از پیازها را جدا می کنیم، سپس می شوییم و به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه پوست ۳ حبه سیر را جدا می کنیم و با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم، سپس یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله چهارم

حالا مقداری روغن مایع درون قابلمه می افزاییم، سپس بلافاصله پیاز را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود. در ادامه سیر رنده شده را به پیاز اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم تا عطر سیر آزاد شود.

مرحله پنجم

در این مرحله فلفل سیاه را به همراه فلفل قرمز، زردچوبه، پودر تخم گشنیز، ادویه کاری و پودر گوجه به پیاز اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا عطر ادویه ها خارج شود. در ادامه گوشت را درون قابلمه اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم.

مرحله ششم

حالا زمانی که گوشت تغییر رنگ داد به اندازه کافی آب به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم گوشت کاملا بپزد و آب اضافی آن کاملا کشیده شود. در ادامه پوست پیاز باقی مانده را جدا می کنیم، سپس می شوییم و به صورت ریز خرد می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله یک تابه مناسب انتخاب می کنیم و مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم، سپس بلافاصله پیاز را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود. در ادامه پوست سیر های باقی مانده را جدا می کنیم و می شوییم.

مرحله هشتم

حالا سیر را با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم، سپس به همراه زردچوبه به پیاز اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم تا عطر سیر آزاد شود. در ادامه رب گوجه فرنگی را به پیاز و سیر اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا رب کاملا سرخ شود.

مرحله نهم

در این مرحله لپه پخته شده را به رب گوجه فرنگی اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در ادامه زمانی که گوشت کاملا پخته شد و آب اضافی آن کاملا کشیده شد آنرا به مخلوط لپه اضافه می کنیم.

مرحله دهم

در این مرحله مواد را مخلوط می کنیم تا با هم ترکیب و یکدست شوند. در ادامه مقداری نمک، زعفران دم کرده و گلاب به مواد اضافه می کنیم، سپس کمی تفت می دهیم و پس از آن حرارت را خاموش می کنیم.

مرحله یازدهم

حالا یک قابلمه حاوی آب روی حرارت زیاد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم آب به نقطه جوش برسد. در ادامه مقداری نمک به آب جوش اضافه می کنیم و برنج را می شوییم و پس از آن به قابلمه حاوی آب جوش اضافه می کنیم.

مرحله دوازدهم

در این مرحله اجازه می دهیم برنج به مدت ۸ تا ۱۲ دقیقه درون آب جوش بماند تا پخت اولیه آن انجام شود و پس از آن زمانی که اطراف دانه های برنج نرم و مغزشان کمی گیر داشت قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و برنج را آبکشی می کنیم.

مرحله سیزدهم

حالا یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم و مقداری روغن مایع درون آن اضافه می کنیم. در ادامه ته دیگ دلخواهمان را درون قابلمه فیکس می کنیم، سپس یک لایه برنج درون قابلمه می ریزیم و پس از آن مقداری از مخلوط مواد روی برنج اضافه می کنیم.

مرحله چهاردهم

در این مرحله مقداری پودر دارچین و پودر گل محمدی روی مواد می ریزیم و مجددا روی آن را با برنج می پوشانیم و به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مواد تمام شوند. در ادامه روی برنج مقداری زعفران دم کرده می ریزیم.

مرحله پانزدهم

حالا درب قابلمه را با دم کنی می پوشانیم، سپس روی قابلمه قرار می دهیم. در ادامه روی حرارت ملایم شعله پخش کن می گذاریم، سپس قابلمه را روی شعله پخش کن قرار می دهیم و اجازه می دهیم پلو به مدت ۴۵ دقیقه دم بکشد.

مرحله شانزدهم

در نهایت پس از گذشت این زمان حرارت را خاموش می کنیم، سپس پلو را مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شود. در ادامه پلو شاه عباسی را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و به همراه ماست یا سبزی خوردن سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 23 اردیبهشت 1401
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.