طرز تهیه خورش قورمه سبزی تهرانی با طعم و رنگ عالی

طرز تهیه خورش قورمه سبزی تهرانی با طعم و رنگ عالی

طرز تهیه خورش قورمه سبزی تهرانی خورش قورمه سبزی یکی از اصیل ترین غذاهای ایرانی است که با دستورها و مواد متنوعی تهیه می شود. این غذای خوشمزه را به سلیقه خود …

طرز تهیه ساطری پلو به روش مشهدی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه ساطری پلو به روش مشهدی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه ساطری پلو ساطری پلو یکی از انواع غذاهای خوشمزه و سنتی کشورمان است که اصالت آن مربوط به استان خراسان می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه شامی مرغ به روش ساده و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شامی مرغ به روش ساده و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شامی مرغ شامی مرغ یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه آش جو

طرز تهیه آش جو یزدی طرز تهیه آش جو با سرکه طرز تهیه آش جو بدون سبزی طرز تهیه آش جو با قلم گوساله طرز تهیه آش جو بدون حبوبات طرز تهیه آش جو لعاب دار طرز تهیه آش جو پرک طرز تهیه آش جو مجلسی

آش جو یکی از انواع آش های خوشمزه و اصیل ایرانی است که با رسپی های مختلفی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه آش جو در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
جو پرک۳ پیمانه
نخود۱ پیمانه
ماش½ پیمانه
عدس½ پیمانه
لوبیا چیتی½ پیمانه
لوبیا چشم بلبلی⅓ پیمانه
سبزی آش۷۵۰ گرم
اسفناج۳۰۰ گرم
پیاز۲ عدد درشت
آب گوشتبه مقدار کافی
کشکبه مقدار کافی
سیر داغ به مقدار کافی
پیاز داغبه مقدار کافی
نعنا داغبه مقدار کافی
نمک و زردچوبه فلفل سیاهبه مقدار کافی

طرز تهیه آش جو

مرحله اول

برای تهیه آش جو خوشمزه در ابتدای کار نخود را به همراه لوبیا چیتی و لوبیا چشم بلبلی می شوییم، سپس درون یک کاسه مناسب حاوی آب ریخته و اجازه می دهیم حبوبات به مدت ۱۲ ساعت درون آب بمانند.

مرحله دوم

برای اینکه نفخ حبوبات به حداقل ترین حد ممکن برسد، در طی این مدت آب درون کاسه را چندین مرتبه تعویض می کنیم. پس از گذشت این زمان حبوبات خیس خورده را درون آبکش ریخته تا آب اضافی شان خارج شود.

مرحله سوم

در ادامه حبوبات را درون یک قابلمه حاوی آب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم تا حبوبات به مدت ۲ تا ۳ ساعت درون آب جوش بمانند تا کاملا پخته شوند. حالا جو را درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله چهارم

در ادامه به اندازه ای که روی جو را بگیرد آب اضافه کرده، سپس اجازه می دهیم جو به مدت ۱ ساعت درون آب بماند تا کاملا خیس بخورد. پس از گذشت این زمان پیاز را به صورت خلالی نازک خرد می کنیم.

مرحله پنجم

در ادامه یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم قرار داده و مقداری روغن مایع به قابلمه می افزاییم. حالا پیاز خلالی را به همراه مقداری زردچوبه به قابلمه اضافه کرده و تفت می دهیم تا پیاز کاملا سرخ و طلایی شود.

مرحله ششم

حالا جو خیس خورده و آب درون کاسه را به همراه آب گوشت به قابلمه اضافه کرده و اجازه می دهیم جو کاملا بپزد، سپس لعاب پیدا کند. در ادامه عدس و ماش را شسته و درون یک قابلمه جداگانه حاوی آب می ریزیم.

مرحله هفتم

در ادامه قابلمه را روی حرارت قرار داده و اجازه می دهیم عدس و ماش کاملا پخته شوند، سپس درون آبکش می ریزیم تا آب اضافی شان خارج شود. حالا سبزی آش (تره، جعفری و گشنیز) را به همراه اسفناج می شوییم.

مرحله هشتم

حالا سبزی آش و اسفناج را به صورت ریز خرد می کنیم. زمانی که جو کاملا پخت، سیر را به صورت ریز خرد کرده و به همراه سبزی آش به قابلمه اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم سبزی آش کاملا پخته شود.

مرحله نهم

زمانی که سبزی کاملا پخت، حبوبات پخته شده را به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه به قابلمه اضافه کرده، سپس مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. حالا اجازه می دهیم آش به خوبی جا بیفتد.

مرحله دهم

پس از اینکه آش جو کاملا جا افتاد، قابلمه را از روی حرارت برداشته و درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم. در نهایت آش جو را به همراه مقداری کشک، پیاز داغ، سیر داغ، و نعناع داغ تزیین می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 5 مرداد 1401
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.