طرز تهیه لگیمات

طرز تهیه لیگمات ساده با ماست طرز تهیه لیگمات خیلی ساده طرز تهیه لیگمات جنوبی طرز تهیه لگیمات بدون نشاسته طرز تهیه لگیمات ماه رمضان طرز تهیه لگیمات با شیر فیلم طرز تهیه لگیمات با ماست طرز تهیه لگیمات بوشهری

لگیمات یکی از انواع شیرینی های خوشمزه بین الملی است که با رسپی های مختلف درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه لگیمات در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم لگیمات
شیر۱ لیوان
آرد۲ لیوان
خمیر مایه فوری۲ قاشق چایخوری
بیکینگ پودر½ قاشق چایخوری
عسل۱ قاشق سوپخوری
نشاسته ذرت۳ قاشق سوپخوری
روغن مایع۲ قاشق سوپخوری
پودر هلبه مقدار کافی
نمک۱ پنس

طرز تهیه لگیمات

مرحله اول

برای تهیه لگیمات خوشمزه در ابتدای کار شیر را به همراه خمیر مایه فوری درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس عسل را به همراه روغن مایع و مقداری پودر هل به کاسه اضافه کرده ک با همزن دستی هم می زنیم.

مرحله دوم

حالا آرد را به همرا بیکینگ پودر، نشاسته و نمک درون الک ریخته و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس کم کم به کاسه اضافه کرده و با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا بافت مایه شیرینی همانند بافت مایه کیک شود.

مرحله سوم

در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم، سپس اجازه می زنیم مایه شیرینی به مدت ۱ ساعت در دمای محیط بماند و استراحت کند تا حجیم و دو برابر شود. پس از گذشت این زمان یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم.

مرحله چهارم

حالا به اندازه ای که شیرینی ها درون آن شناور بمانند به قابلمه روغن اضافه کرده و اجازه می دهیم روغن به خوبی گرم شود. در ادامه خمیر شیرینی را درون قیف یکبار مصرف ریخته و نوک قیف را به اندازه ۱ سانتی متر برش می زنیم.

مرحله پنجم

در ادامه خمیر را به اندازه یک گردو درون قابلمه پایپ می کنیم، سپس با قیچی چرب شده برش می زنیم. حالا مقداری روغن داغ روی شیرینی ها می ریزیم تا پف کنند و اجازه می دهیم شیرینی ها کاملا سرخ و طلایی شوند

مرحله ششم

حالا بلافاصله شیرینی ها را از قابلمه خارج کرده و درون آبکش قرار می دهیم تا روغن اضافی شان کاملا خارج شود. در نهایت مقداری شربت بار به صورت پخش روی شیرینی ها ریخته و با پودر پسته تزیین می کنیم . نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 13 شهریور 1401
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.