طرز تهیه خورش مرغ و گردو

طرز تهیه خورش مرغ و گردو , دستور پخت خورش مرغ و گردو

خورش مرغ و گردو یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ایرانی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خورش مرغ و گردو در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
سینه مرغ۲۰۰ گرم
پیاز۱ عدد
آلو۱۰ عدد
رب اناربه مقدار کافی
مغز گردوبه مقدار کافی
زعفران دم کردهبه مقدار کافی
زردچوبه و فلفل سیاهبه مقدار کافی
پودر سیر و نمکبه مقدار کافی

طرز تهیه خورش مرغ و گردو

مرحله اول

برای تهیه خورش مرغ و گردو خوشمزه در ابتدای کار سینه مرغ را به صورت مکعبی خرد کرده و کنار می گذاریم. در ادامه پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده و یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله دوم

حالا مقداری روغن مایع به قابلمه اضافه کرده و بلافاصله پیاز خرد شده را اضافه می کنیم، سپس کمی تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود. در ادامه مقداری نمک، پودر سیر، فلفل سیاه و زردچوبه به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا به تفت دادن ادامه می دهیم تا پیاز کمی سرخ شود، سپس تکه های سینه مرغ را به قابلمه اضافه کرده و تفت می دهیم تا سینه های مرغ تغییر رنگ پیدا کنند. در ادامه آلوها را شسته و به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله مغزهای گردو را که بهتر است درشت باشند را به قابلمه اضافه کرده و کمی تفت می دهیم تا بوی خامی آنها از بین برود. در ادامه رب انار را به قابلمه اضافه کرده و مجددا به تفت دادن ادامه می دهیم.

مرحله پنجم

حالا به اندازه ای که روی سینه های مرغ را بپوشاند به قابلمه آب اضافه کرده و درب قابلمه می بندیم، سپس اجازه می دهیم گوشت مرغ کاملا پخته و سس خورش غلیظ شود. اواخر پخت مقداری زعفران دم کرده به قابلمه می افزاییم.

مرحله ششم

زمانی که گوشت مرغ کاملا پخته و سس جا افتاد، قابلمه را از روی حرارت برداشته و خورش را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم. در نهایت خورش را به همراه پلو زعفرانی و ترشی سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 26 فروردین 1402
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.