طرز تهیه کیک انار ساده به روش قنادی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک انار ساده به روش قنادی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک انار ساده کیک انار یکی از انواع کیک های خاص فصل پاییز است که طعمی جذاب و بسیار خوشمزه دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه کیک ماست

کیک ماست فرانسوی طرز تهیه کیک با ماست بدون فر طرز تهیه کیک ماست با کره طرز تهیه کیک با ماست در پلوپز کیک با ماست نی نی سایت طرز تهیه کیک ماست دو رنگ طرز تهیه کیک با ماست و روغن کیک فوق العاده خوشمزه با ماست

کیک ماست یکی از انواع کیک های خوشمزه خانگی است که بافتی بسیار نرم و پنبه ای دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک ماست در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم کیک ماست
آرد۲ پیمانه
شکر۱ پیمانه
تخم مرغ۴ عدد
ماست پرچرب۱ پیمانه
روغن مایع½ پیمانه
بکینگ پودر۱ قاشق غذاخوری
وانیلنوک قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک ماست

مرحله اول

برای تهیه کیک ماست خوشمزه ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود. در ادامه قالب مورد نظرمان را با روغن جداکننده کیک یا کاغذ روغنی به طور کامل پوشش می دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن مواد را به مدت ۴ تا ۶ دقیقه مخلوط می کنیم تا بافت شان کشدار و رنگشان مایل به کرمی شود.

مرحله سوم

حالا ماست را به کاسه اضافه کرده و ۳۰ ثانیه مواد را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. در ادامه روغن مایع را اضافه کرده و آنرا نیز به مدت ۳۰ ثانیه یا ۱ دقیقه ملخوط می کنیم تا بافت شان به طور کامل یکدست شود.

مرحله چهارم

در این مرحله آرد را به همراه بکینگ پودر درون یک کاسه با هم ترکیب می کنیم تا یکدست شوند، سپس یک تا دو مرتبه الک می کنیم. در ادامه ترکیب آرد را مجددا درون الک ریخته و این بار روی مواد درون کاسه الک می کنیم.

مرحله پنجم

در حین اضافه کردن آرد، مواد را با لیسک مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست شود. پس از اینکه مایه کیک کاملا یکدست شد، آنرا درون قالب می ریزیم، سپس قالب را چند مرتبه محکم روی سطح کار می کوبیم.

مرحله ششم

در این مرحله قالب را در طبقه وسط فر قرار داده و اجازه می دهیم کیک به طور کامل بپزد. پس از گذشت ۴۰ دقیقه یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک فرو می کنیم تا متوجه شویم کیک به طور کامل پخته است یا خیر.

مرحله هفتم

پس از خارج کردن خلال دندان اگر چیزی به آن نچسبید، یعنی کیک ما به طور کامل پخته است. در ادامه کیک را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم به طور کامل خنک شود، سپس از قالب خارج کرده و به صورت دلخواه برش می زنیم.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 18 آبان 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.