طرز تهیه پیراشکی فوری به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه پیراشکی فوری به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه پیراشکی فوری پیراشکی فوری یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و بسیار ساده است که با رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه کیک ابری وانیلی به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک ابری وانیلی به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک ابری وانیلی کیک ابری وانیلی یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که بافت اسفنجی و نرمی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه شیرینی رویال بادام ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شیرینی رویال بادام ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شیرینی رویال بادام شیرینی رویال بادام یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که معمولا برای پذیرایی استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه شیرینی نان برنجی ساده

طرز تهیه شیرینی برنجی با پیمانه طرز تهیه شیرینی برنجی رزا منتظمی طرز تهیه شیرینی برنجی با روغن مایع طرز تهیه شیرینی برنجی شمالی طرز تهیه نان برنجی با پیمانه و بدون همزن طرز تهیه نان برنجی بدون فر طرز تهیه نان برنجی یزدی طرز تهیه شیرینی برنجی در مایکروفر

شیرینی نان برنجی یکی از انواع شیرینی های سنتی و قدیمی ایرانی است که در شهرهای مختلف با دستورها و مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی نان برنجی ساده در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم شیرینی نان برنجی ساده
شکر۲۰۰ گرم
کره یا روغن جامد۲۰۰ گرم
زرده تخم مرغ۲ عدد
آرد برنج۵۰۰ گرم
تخم خرفه۱ قاشق غذاخوری
گلاب۴ قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده۲ قاشق غذاخوری
پودر هل½ قاشق چایخوری

طرز تهیه شیرینی نان برنجی ساده

مرحله اول

برای تهیه شیرینی نان برنجی خوشمزه ابتدا کره هم دمای محیط را به همراه پودر قند داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن مواد را به خوبی مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست و رنگ شان کرمی شود.

مرحله دوم

در این مرحله زرده تخم مرغ هم دمای محیط را به کاسه افزوده و به مدت یک دقیقه دیگر مواد را مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست شود. در ادامه پودر هل را با آرد برنج ترکیب می کنیم، سپس دو مرتبه الک می کنیم.

مرحله سوم

حالا ترکیب آرد برنج را مجددا درون الک می ریزیم و این بار روی مواد درون کاسه الک می کنیم و با دیگر مواد کمی ترکیب می کنیم. در ادامه گلاب را کم کم اضافه کرده و با لیسک مواد را مخلوط می کنیم تا خمیری نرم جمع شود.

مرحله چهارم

پس از اینکه خمیری نرم و لطیف جمع شد که به دست نچسبید، اضافه کردن گلاب را متوقف می کنیم. در نهایت خمیر را به دو قسمت تقسیم کرده و زعفران دم کرده را به یک قسمت اضافه کرده و به خورد خمیر می دهیم.

مرحله پنجم

توجه داشته باشید که این خمیر را فقط باید با لیسک ورز دهیم، چون اگر با دست این کار را انجام دهیم، خمیر روغن پس می دهد. در ادامه خمیر را درون کیسه فریزر قرار داده و به مدت یک ساعت درون یخچال قرار می دهیم.

مرحله ششم

پس از گذشت این زمان فر را با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی پوشش می دهیم. در ادامه از خمیر به اندازه یک گردو بر می داریم و آنرا به صورت گرد شکل داده و درون سینی فر قرار می دهیم.

مرحله هفتم

به همین صورت تمام خمیر را آماده کرده و درون سینی فر می چینیم. در ادامه مقداری تخم خرفه روی خمیرها می ریزیم. در صورت تمایل برای زیباتر شدن شیرینی ها می توانیم روی خمیرها را با مهر دلخواه مهر کنیم.

مرحله هشتم

پس از اینکه فر به طور کامل گرم شد، سینی فر را در طبقه بالای فر قرار داده و اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بپزند. پس از اینکه اطراف شیرینی ها طلایی شد، می توانیم، آنها را از فر خارج کنیم.

مرحله نهم

در این مرحله سینی را از فر خارج می کنیم و اجازه می دهیم شیرینی ها به طور کامل خنک شوند. پس از اینکه شیرینی ها به طور کامل خنک شدند، آنها را درون ظرف دلخواه می چینیم و سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 25 آبان 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.