طرز تهیه شیرینی نعلی

طرز تهیه شیرینی نعلی با پیمانه لیوان طرز تهیه شیرینی نعل اسبی با پیمانه طرز تهیه شیرینی نعلی با روغن مایع علت ترک خوردن خمیر شیرینی نعلی طرز تهیه شیرینی نعلی بدون کره طرز تهیه شیرینی نعلی آشپزخانه کوچک من طرز تهیه شیرینی نعلی بدون فر طرز تهیه شیرینی اشکی با روغن مایع

شیرینی نعلی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و ساده ایرانی است که معمولا برای عید نوروز تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی نعلی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم شیرینی نعلی
آرد سفید۳۰۰ گرم
کره۱۵۰ گرم
پودر قند۸۰ گرم
زرده تخم مرغ۲ عدد
وانیلنوک قاشق چایخوری

طرز تهیه شیرینی نعلی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی نعلی ساده ابتدا کره هم دمای محیط را به همراه پودر قند داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن مواد را مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست و رنگشان روشن شود.

مرحله دوم

در این مرحله تخم مرغ هم دمای محیط را به همراه وانیل به کاسه می افزاییم و در حدی مواد را مخلوط می کنیم که بافت شان یکدست شود. در ادامه آرد را به صورت کنترل شده روی مواد الک کرده و با لیسک مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

توجه داشته باشید که آبخور آردهای مختلف متفاوت است و به همین دلیل ممکن است آرد بیشتر یا کمتری نیاز باشد. زمانی که خمیر یکدست و منسجم شد و دیگر به دست نچسبید، اضافه کردن آرد را متوقف می کنیم.

مرحله چهارم

برای اینکه متوجه شویم خمیر آماده است، کمی از خمیر را با دست گلوله می کنیم، در صورتی که خمیر تمیز و بدون ترک باشد، یعنی خمیر آماده است. در ادامه خمیر را درون کیسه فریزر قرار داده و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال استراحت می دهیم.

مرحله پنجم

پس از گذشت این زمان، فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم به طور کامل گرم شود. در ادامه سینی فر را با کاغذ روغنی پوشش می دهیم، سپس به اندازه نصف گردو از خمیر بر می داریم.

مرحله ششم

حالا خمیر را به صورت یک لوله شکل می دهیم، سپس دو سر خمیر را جمع می کنیم تا شبیه نعل اسب شود. در ادامه خمیر آماده شده را درون سینی فر قرار می دهیم. به همین صورت تمام خمیر را آماده کرده و در سینی فر می چینیم.

مرحله هفتم

در این مرحله سینی فر را به مدت ۱۵ دقیقه درون سینی فر قرار داده و اجازه می دهیم شیرینی ها به طور کامل بپزند. پس از اینکه پخت شیرینی ها به پایان رسید، سینی را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم شیرینی ها خنک شوند.

مرحله هشتم

برای تزیین شیرینی ها مقداری شکلات تخته ای با رنگ دلخواه را به روش بن ماری ذوب می کنیم، سپس شیرینی ها را درون شکلات زده و اجازه می دهیم شکلات سفت شود. در نهایت شیرینی ها را درون ظرف سرو می چینیم.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 26 آبان 1400

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.