طرز تهیه حلوا تافی عربی مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه حلوا تافی عربی مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه حلوا تافی عربی حلوا تافی عربی یکی از انواع حلواهای خوشمزه و لطیف عربی است که بافت آن همانند شکلات تافی کره ای می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه حلوا سوهانی

طرز تهیه حلوا سوهان جوانه گندم طرز تهیه حلوا سوهان قم طرز تهیه حلوا سوهانی مجلسی طرز تهیه حلوا سوهانی با شیرخشک فیلم طرز تهیه حلوا سوهانی طرز تهیه حلوا سوهان هراتی حلوای سوهان قم طرز تهیه حلوا سوهان افغانی

حلوای سوهانی یکی از انواع حلواهای خوشمزه ایرانی است که طعم آن شبیه به سوهان است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حلوا سوهانی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم حلوا سوهانی
آرد سنگک۱ پیمانه
شیر۱ و ½ پیمانه
روغن مایع¾ پیمانه
شکر۱ پیمانه
گلاب¼ پیمانه
پودر هل¼ قاشق چایخوری
زعفران دم کرده۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه حلوا سوهانی

مرحله اول

برای تهیه حلوای سوهانی خوشمزه ابتدا شربت حلوا را آماده می کنیم. برای این منظور شکر را به همراه ۱ پیمانه از شیر داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده و مواد را هم می زنیم.

مرحله دوم

پس از اینکه شکر به طور کامل درون شیر حل شد، گلاب را به همراه پودر هل و زعفران دم کرده به قابلمه اضافه کرده و حدود یکی دو دقیقه دیگر صبر می کنیم، سپس قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم.

مرحله سوم

توجه داشته باشید که شیر نباید به نقطه جوش برسد. در ادامه آرد را سه مرتبه الک کرده و درون یک تابه مناسب می ریزیم. در ادامه باقیمانده شیر را به همراه روغن مایع به تابه اضافه کرده و با هم ترکیب می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله تابه را روی حرارت قرار می دهیم و مواد را به صورت مداوم مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست شود. پس از گذشت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه شیر کم کم تبخیر شده و بافت حلوا شبیه خمیر خرد خرده می شود.

مرحله پنجم

حالا مجددا مواد را هم می زنیم تا بافت حلوا روان و یکدست شود. پس از اینکه حلوا روان شد، هم زدن را به مدت ۱۰ تا ۲۰ دیقه دیگر ادامه می دهیم تا حلوا تغییر رنگ داده و رنگ آن شبیه رنگ سوهان شود.

مرحله ششم

در این مرحله شربت حلوا را به تابه اضافه کرده و هم زدن را ادامه می دهیم تا مواد یکدست شوند و حلوا از دیواره های تابه جدا شود. پس از اینکه بتوانیم حلوا را به صورت گهواره ای درون تابه تکان دهیم، آماده سرو است.

مرحله هفتم

پس از اینکه بافت حلوا کاملا یکدست و منسجم شد، آنرا به صورت داغ درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم و صاف می کنیم. در ادامه روی حلوا را به صورت دلخواه با پودر پسته و گل خشک تزیین کرده و سرو می کنیم.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 27 آبان 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.