طرز تهیه شیرینی آردی به روش ساده و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شیرینی آردی به روش ساده و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شیرینی آردی شیرینی آردی یکی از انواع شرینی های خوشمزه و ساده است که با مواد اندک و ساده ای درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه نان مزگین به روش قزوینی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه نان مزگین به روش قزوینی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه نان مزگین نان مزگین یکی از انواع نان های سنتی خوشمزه و ساده شهر قزوین است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه کیک تاینی به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک تاینی به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک تاینی کیک تاینی یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه شیرینی آب دندون

چرا آب دندون سفت میشود طرز تهیه شیرینی برنجی شمالی طرز تهیه شیرینی قطاب مازندرانی طرز تهیه شیرینی محلی طرز تهیه شیرینی برنجی با پیمانه طرز تهیه شیرینی آب دندون بدون فر طرز تهیه شیرینی برنجی با روغن مایع

شیرینی آب دندون یکی از انواع شیرینی های سنتی و بسیار خوشمزه ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان مازندران می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی آب دندون در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم شیرینی آب دندون
روغن صاف و کره۲ پیمانه
پودر قند۱ پیمانه
زرده تخم مرغ۲ عدد
آرد برنج نرم۳ پیمانه
آرد قنادی۱ پیمانه
وانیلنوک قاشق چایخوری
پودر هل۲ قاشق مرباخوری
بکینگ پودر½ قاشق مرباخوری

طرز تهیه شیرینی آب دندون

مرحله اول

برای تهیه شیرینی آب دندون خوشمزه، ابتدای کار ترکیب روغن صاف قنادی و کره را به همراه پودر قند درون یک کاسه بزرگ اضافه می کنیم، سپس به کمک همزن برقی هم می زنیم تا مواد باهم ترکیب شده و کاملا پوک شود.

مرحله دوم

در این مرحله زرده تخم مرغ و وانیل را به ترکیب روغن و پودر قند اضافه می کنیم، سپس به هم زدن با همزن برقی ادامه می دهیم تا مایه، کرم رنگ و یکدست شود. در ادامه پودر هل را اضافه میکنیم و کمی هم می زنیم، سپس همزن برقی را خاموش می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله درون یک کاسه بزرگ آرد برنج، آرد قنادی و بیکینگ پودر را دو مرتبه الک می کنیم. در ادامه ابتدا نیمی از مخلوط آرد را به مایه اضافه کرده و با لیسک هم می زنیم، سپس مابقی مخلوط آرد را یکباره به مایه اضافه کرده و با دست ورز می دهیم.

مرحله چهارم

حالا به ورز دادن خمیر ادامه می دهیم تا خمیری نرم و لطیف جمع شود. در ادامه خمیر را درون یک نایلون فریزر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۱۲ ساعت در یخچال استراحت کند. توجه داشته باشید خمیر را کمی شل بردارید چون در زمان استراحت سفت می شود.

مرحله پنجم

حالا خمیر را از یخچال خارج می کنیم و در صورت شل بودن خمیر، به آن آرد قنادی اضافه می کنیم، سپس کمی ورز می دهیم تا خمیری نرم و لطیف که به دست نچسبد جمع شود. در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم.

مرحله ششم

حالا به اندازه یک گردو از خمیر را بر می داریم و در دست گلوله می کنیم، اگر خمیر بدون ترک و منسجم بود، خمیر ما آمادست. در ادامه تمام خمیر را به همین صورت آماده می کنیم. در ادامه میتوانید روی خمیرها را به شکل دلخواه تزیین کرده و کمی خرفه روی آنها بپاشید.

مرحله هفتم

شیرینی های گلوله شده را روی سینی فر بچینید و درون فر قرار دهید. در ادامه وقتی اطراف شیرینی ها طلایی شد، آنرا از فر خارج کرده و اجازه دهید کاملا خنک شود، سپس از سینی جدا کنید و درون ظرف مورد نظر بچینید. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 4 آذر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.