طرز تهیه مرغ خامه ای به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه مرغ خامه ای به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه مرغ خامه ای مرغ خامه ای یکی از انواع غذاهای حاص و خوشمزه ایتالیایی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه کوکورچ مرغ به روش ترکیه ای و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کوکورچ مرغ به روش ترکیه ای و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کوکورچ مرغ کوکورچ مرغ از غذاهای خوشمزه و ساده کشور ترکیه است که به صورت ساندویچی سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکورچ …

طرز تهیه ترش کباب با مرغ ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه ترش کباب با مرغ ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه ترش کباب با مرغ ترش کباب با مرغ یکی از انواع غذاهای سنتی و خوشمزه استان گیلان است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه حلوا کاستارد

طرز تهیه حلوا کاستارد طرز تهیه حلوا کاسترد دو رنگ حلوا مسقطی با کاسترد

حلوای کاسترد یا کاستارد یکی از انواع حلواهای مجلسی و خوشمزه بین المللی است که معمولا برای پذیرایی استفاده می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه حلوا کاستارد در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم حلوا کاستارد
پودر کاسترد۱ لیوان
آب۳ لیوان
شکر۱ و ¼ پیمانه
گلاب½ لیوان
روغن۴ قاشق غذاخوری
پودر هل½ قاشق چایخوری
مغز گردو و خلال بادامبه مقدار کافی

طرز تهیه حلوا کاستارد

مرحله اول

برا تهیه حلوا کاستارد خوشمزه، ابتدای کار یک قابلمه نچسب را روی حرارت ملایم می گذاریم، سپس شکر را به همراه آب به قابلمه اضافه می کنیم. در ادامه به خوبی مخلوط می کنیم تا شکر در آب حل شود و به حالت شربت درآید.

مرحله دوم

در این مرحله پس از غلیظ شدن شربت آن را از روی حرارت بر میداریم، سپس اجازه می دهیم تا خنک شود. در ادامه پودر کاسترد را درون یک قابلمه نچسب می ریزیم، سپس آب اضافه می کنیم، مخلوط می کنیم تا پودر کاسترد در آب حل شود.

مرحله سوم

حالا مخلوط پودر کاسترد و آب را روی حرارت ملایم می گذاریم، سپس به صورت مداوم با قاشق چوبی هم می زنیم، تا مواد به غلظت مطلوب برسد. توجه داشته باشید، مخلوط کردن پودر کاسترد را متوقف نکنید تا ته نگیرد.

مرحله چهارم

پس از گذشت ۱۰ دقیقه شربت را کم کم به مایه کاسترد اضافه می کنیم، سپس به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شود. در ادامه به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به صورت مداوم مخلوط می کنیم تا مواد باهم یکدست و شفاف شود.

مرحله پنجم

در این مرحله برای عطر و طعم بهتر حلوا گلاب و هل را اضافه می کنیم، سپس به خوبی مخلوط می کنیم تا عطر هل و گلاب آزاد شود. در ادامه برای تزئین، مغز گردو و خلال بادام را به حلوا کاستارد اضافه می کنیم و مجددا مخلوط می کنیم.

مرحله ششم

در نهایت حلوای کاستارد را درون ظرف مورد نظر می ریزیم و اجازه می دهیم در یخچال به مدت ۱ تا ۲ ساعت استراحت کند. در ادامه حلوا را از یخچال خارج کرده و به شکل دلخواه برش بزنید، سپس درون ظرف مورد نظر بچینید و سرو کنید. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 5 آذر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.