طرز تهیه ترافل نارگیلی به روش بازاری و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه ترافل نارگیلی به روش بازاری و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه ترافل نارگیلی ترافل نارگیلی یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه کیک کنجدی

طرز تهیه کیک کنجدی نرم کیک کنجدی بازاری طرز تهیه کیک کنجدی بدون ماست کیک کنجدی ساده کیک کنجدی در قابلمه طرز تهیه کیک کنجدی بدون فر کیک کنجد و گردو طرز تهیه کیک کنجدی با شیر

کیک کنجدی یکی از انواع کیک های خوشمزه کافی شاپی است که معمولا برای میان وعده سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک کنجدی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم کیک کنجدی
تخم مرغ۴ عدد
شکر۱٫۵ لیوان
روغن مایع۱ لیوان
ماست۱ لیوان
بکینگ پودر۲٫۵ قاشق چایخوری
آرد قنادی۲ لیوان
کنجد۲ قاشق غذاخوری
وانیل¼ قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک کنجدی

مرحله اول

برای تهیه کیک کنجدی خوشمزه و ساده، ابتدا فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کرده و اجازه می دهیم به طور کامل گرم شود. در ادامه قالب مورد نظرمان را با کاغذ روغنی یا روغن جداکننده پوشش می دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله تخم مرغ های هم دمای محیط را به همراه شکر درون یک کاسه بزرگ می ریزیم، سپس با دور تند همزن برقی، به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه به خوبی مخلوط می کنیم تا بافت مواد یکدست و رنگشان کرمی شود.

مرحله سوم

حالا روغن مایع ، ماست و وانیل را به ترکیب تخم مرغ اضافه می کنیم، سپس این بار با دور کند همزن برقی مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست شود. در ادامه درون یک کاسه جداگانه بیکینگ پودر و آرد قنادی را ۲ مرتبه الک کنید.

مرحله چهارم

در این مرحله آرد قنادی و بیکینگ پودر را به خوبی مخلوط می کنیم، تا مواد با هم ترکیب و یکدست شود، سپس مخلوط آرد و بیکینگ پودر را مجددا درون الک می ریزیم و این بار روی مواد درون کاسه الک می کنیم.

مرحله پنجم

حالا مخلوط مواد را به کمک لیسک به خوبی مخلوط می کنیم تا بافت شان کاملا یکدست شود، سپس درون قالب کیک را مقدار زیادی کنجد می پاشیم تا تمام کف قالب را پوشش دهد. در ادامه مایه کیک را درون قالب مورد نظر می ریزیم.

مرحله ششم

در این مرحله قالب را چند بار محکم روی سطح کار می کوبیم تا حباب های موجود درون مایه کیک از بین برود، سپس در طبقه وسط فر قرار می دهیم. در ادامه پس از گذشت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه کیک را با خلال دندان تست می کنیم.

مرحله هفتم

در نهایت زمانی که کیک پخته بود آن را از فر خارج می کنیم. در ادامه اجازه می دهیم کیک کاملا خنک شود، سپس از قالب خارج می کنیم. در ادامه کیک را درون ظرف مورد نظر قرار دهید و به همراه چای زعفرانی سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 5 آذر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.