طرز تهیه کیک مرمری

طرز تهیه کیک مرمری بدون فر کیک مرمری رزا منتظمی کیک مرمر ترکیه تزیین کیک مرمری

کیک مرمری یکی از انواع کیک های خوشمزه و مجلسی بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک مرمری در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم کیک مرمری
تخم مرغ۳ عدد
آرد۲ لیوان
روغن مایع⅔ لیوان
شیر½ لیوان
شکر۱ لیوان
وانیل¼ قاشق چایخوری
بکینگ پودر۱ قاشق مرباخوری
پودر کاکائو۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک مرمری

مرحله اول

برای تهیه کیک مرمری مجلسی ابتدای کار فر را روی حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر به طور کامل گرم شود. در ادامه آرد را به همراه بکینگ پودر درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن برقی به مدت ۵ تا ۷ دقیقه هم می زنیم تا مخلوط تخم مرغ کرم رنگ و کش دار شود، سپس روغن مایع را اضافه می کنیم.

مرحله سوم

حالا مخلوط تخم مرغ را با همزن برقی به مدت ۱ دقیقه در حد مخلوط شدن هم می زنیم، سپس شیر را اضافه می کنیم و مجددا با همزن برقی در حد مخلوط شدن هم می زنیم. در ادامه مخلوط آرد را طی ۳ مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله مایه کیک را با لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا بافت آن یکدست شود. در ادامه مایه کیک را با دور کند همزن برقی در حد ۲۰ ثانیه مخلوط می کنیم تا گلوله های آرد درون مایه کیک باز شود.

مرحله پنجم

حالا مایه کیک را به ۲ قسمت مساوی تقسیم می کنیم، سپس به یک قسمت از مایه کیک پودر کاکائو اضافه می کنیم و مجددا با لیسک به صورت دورانی به یک سمت مخلوط می کنیم تا پودر کاکائو درون مایه کیک پخش شود.

مرحله ششم

در این مرحله به قسمت دیگر مایه کیک ۲ قاشق غذاخوری آرد اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا بافت مایه کیک یکدست شود. در ادامه یک قالب مناسب انتخاب می کنیم، سپس درون آن را با کره سرد چرب می کنیم و آرد پاشی می کنیم.

مرحله هفتم

حالا قالب را بر می گردانیم تا آرد اضافی از قالب خارج شود. در ادامه مقداری از مایه کیک ساده درون قالب می ریزیم، سپس روی آن به همان اندازه مایه کاکائویی می ریزیم و به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مایه کیک تمام شود.

مرحله هشتم

در این مرحله با کمک یک سیخ چوبی مایه کیک ها را با هم ترکیب می کنیم، سپس قالب را طبقه وسط فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم کیک به مدت ۴۵ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود. در ادامه پس از گذشت این زمان کیک را تست می کنیم.

مرحله نهم

برای این منظور یک سیخ چوبی یا خلال دندان در مرکز کیک فرو کرده، سپس خارج می کنیم، در صورتی که مایه کیک به آن نچسبیده بود کیک کاملا پخته است. در ادامه قالب کیک را از فر خارج می کنیم و اجازه می دهیم کاملا خنک شود.

مرحله دهم

در نهایت کیک مرمری را از قالب خارج می کنیم، سپس به اندازه و فرم دلخواه برش می زنیم. در ادامه برش های کیک مرمری را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم، سپس به همراه چای زعفرانی تازه دم سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 28 بهمن 1400

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.