طرز تهیه کوکو سبزی با مرغ ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کوکو سبزی با مرغ ساده با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کوکو سبزی با مرغ کوکو سبزی با مرغ یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه دلمه قارچ به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه دلمه قارچ به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه دلمه قارچ دلمه قارچ یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که برای پیش غذا هم گزینه مناسبی می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه آش ماش به روش سنتی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه آش ماش به روش سنتی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه آش ماش آش ماش از غذاهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه آش ماش …

طرز تهیه شامی کباب آبدار

طرز تهیه شامی کباب آبدار , دستور پخت شامی کباب آبدار

شامی کباب آبدار یکی از غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شامی کباب آبدار در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت چرخ کرده۵۰۰ گرم
پیاز۲ عدد
نعنا و گشنیز۲ قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذاخوری
آب۱ و نیم پیمانه
آبغوره½ پیمانه
نمک، فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار کافی
روغن مایعبه مقدار کافی
سیب زمینی و گوجه فرنگیبرای تزئین

طرز تهیه شامی کباب آبدار

مرحله اول

برای تهیه شامی کباب آبدار مجلسی ابتدای کار گوشت را به تکه های کوچک خرد می کنیم، سپس درون چرخ گوشت می ریزیم و درون یک کاسه مناسب چرخ می کنیم. در ادامه پوست ۱ عدد پیاز را جدا می کنیم و می شوییم.

مرحله دوم

حالا پیاز را با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم، سپس از صافی رد می کنیم تا آب اضافی آن گرفته شود و پس از آن به همراه نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به گوشت چرخ کرده اضافه می کنیم. در ادامه گشنیز و نعنا را می شوییم.

مرحله سوم

در این مرحله سبزیجات معطر را درون آبکش قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم آب اضافی شان خارج شود و پس از آن روی تخته گوشت قرار می دهیم و به صورت ریز خرد می کنیم. در ادامه دو سوم سبزی را به گوشت چرخ کرده اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مایه شامی را به مدت ۵ دقیقه ورز می دهیم تا مواد کاملا ترکیب و یکدست شوند. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم، سپس اجازه می دهیم روغن به خوبی گرم شود.

مرحله پنجم

در این مرحله مقداری از مواد شامی بر می داریم و در دست به شکل دلخواه فرم می دهیم، سپس درون تابه قرار داده و دو طرف آن را کاملا سرخ می کنیم. در ادامه سس شامی کباب را آماده می کنیم.

مرحله ششم

برای این منظور پوست پیاز باقی مانده را جدا می کنیم و می شوییم و پس از آن به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه یک تابه جداگانه روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس پیاز را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا پیاز طلایی شود.

مرحله هفتم

در این مرحله رب گوجه فرنگی را به پیاز اضافه می کنیم، سپس به تفت دادن ادامه می دهیم تا بوی خامی رب گوجه فرنگی از بین برود و رنگ باز کند. در ادامه باقی مانده سبزی معطر را به رب گوجه فرنگی اضافه می کنیم.

مرحله هشتم

حالا مجددا تفت می دهیم تا عطر سبزیجات آزاد شود، سپس آب را اضافه می کنیم و اجازه می دهیم سس روی حرارت بجوشد تا کمی غلیظ شود. در ادامه شامی کباب ها و آبغوره را به سس رب گوجه فرنگی اضافه می کنیم.

مرحله نهم

در این مرحله اجازه می دهیم شامی کباب ها درون سس به مدت ۳۰ دقیقه بمانند تا کاملا بپزند و سس غلیظ شود. در ادامه پس از گذشت این زمان حرارت را خاموش می کنیم، سپس یک ظرف مناسب سرو انتخاب می کنیم.

مرحله دهم

در نهایت شامی ها را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم، سپس سس باقیمانده را روی شامی ها می ریزیم. در آخر روی شامی ها را با سیب زمینی و گوجه فرنگی سرخ شده تزئینکردهخ و به همراه نان یا برنج سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 3 خرداد 1401
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.