طرز تهیه بستنی مگنوم به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه بستنی مگنوم به روش خانگی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه بستنی مگنوم بستنی مگنوم یکی از انواع بستنی های محبوب و پرطرفدار بین همه رده های سنی است که با ترکیبات ساده درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و …

طرز تهیه دسر آلبالویی به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه دسر آلبالویی به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه دسر آلبالویی دسر آلبالویی یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه پودینگ شیر به روش مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه پودینگ شیر به روش مجلسی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه پودینگ شیر پودینگ شیر یکی از انواع دسرهای محبوب و خوشمزه بین المللی است که با ترکیبات متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه چیز کیک دولسه دلچه

طرز تهیه چیز کیک دولسه دلچه , دستور پخت چیز کیک دولسه دلچه

چیز کیک دولسه دلچه یکی از انواع دسرهای خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیز کیک دولسه دلچه در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم لایه بیسکویتی
بیسکوییت پتی پور شکلاتی۲۵۰ گرم
بادام درختی خام۵۰ گرم
کره۱۰۰ گرم
مواد لازم لایه پنیری
پنیر ماسکارپونه۲۵۰ گرم
خامه قنادی فرم گرفته۱ پیمانه
شیر عسلی۳۶۵ گرم
آب سرد¼ پیمانه
پودر ژلاتین۲ قاشق غذاخوری
مواد لازم روی چیز کیک
پودر ژله۱ بسته
آب جوش۱ لیوان
آب سرد½ لیوان
میوه دلخواهبه مقدار کافی

طرز تهیه چیز کیک دولسه دلچه

مرحله اول

برای تهیه چیز کیک دولسه دلچه خوشمزه در ابتدای کار بیسکویت شکلاتی را به همراه بادام درختی خام درون غذاساز یا میکسر می ریزیم، سپس به خوبی می کنیم تا کاملا پودر و آسیاب شوند. حالا کره را روی حرارت بخار کتری می گذاریم.

مرحله دوم

زمانی که کره کاملا ذوب شد، آنرا به کاسه حاوی بیسکویت پودر شده اضافه می کنیم، سپس با به خوبی دست ورز می دهیم تا بیسکویت حالت خمیری پیدا کند. در ادامه درون قالب کمربندی را با کاغذ روغنی می پوشانیم.

مرحله سوم

حالا لایه بیسکویتی را درون قالب ریخته و با پشت لیوان فشار می دهیم تا کاملا منسجم شود. در ادامه قالب را به مدت ۳۰ دقیقه درون یخچال قرار می دهیم تا کاملا سفت شود. در ادامه به سراغ درست کردن لایه پنیری می رویم.

مرحله چهارم

برای این منظور پنیر ماسکارپونه را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن برقی به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم تا کاملا بافت آن باز شود. در ادامه خامه قنادی فرم گرفته شده را به کاسه اضافه کرده و هم می زنیم.

مرحله پنجم

زمانی که خامه قنادی با پنیر کاملا ترکیب شد، شیر عسلی را به کاسه اضافه کرده و مجددا به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم تا مایه پنیری کاملا یکدست شود. حالا ژلاتین را به همراه آب سرد درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله ششم

در ادامه بدون هم زدن ژلاتین اجازه می دهیم ژلاتین به مدت ۵ دقیقه استراحت کند تا بافت اسفنجی پیدا کند. پس از گذشت این زمان کاسه حاوی ژلاتین را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا کاملا شفاف شود.

مرحله هفتم

حالا ژلاتین بنماری شده را به کاسه حاوی مایه پنیری اضافه کرده و مجددا در حد مخلوط شدن هم می زنیم. در ادامه قالب را از یخچال خارج کرده و مایه پنیری را روی لایه کراست می ریزیم و روی آنرا کاملا صاف و یکدست می کنیم.

مرحله هشتم

در این مرحله مجددا قالب را درون یخچال قرار داده و اجازه می دهیم به مدت ۴ تا ۵ ساعت درون یخچال بماند تا لایه پنیری کاملا سفت و منسجم شود. پس از گذشت این زمان لایه روی چیز کیک را آماده می کنیم.

مرحله نهم

برای این منظور ژله با طعم دلخواه را به همراه آب جوش درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس مخلوط می کنیم تا ذرات ژله کاملا حل شود. زمانی که ژله شفاف شد آب سرد را به کاسه اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله دهم

در ادامه میوه متناسب با طعم ژله را انتخاب می کنیم، سپس اسکوپ می گیریم و اسکوپ ها را روی لایه پنیری قرار می دهیم. حالا ژله را به آرامی روی اسکوپ های میوه ریخته و مجددا اجازه می دهیم چیز کیک به مدت ۲ ساعت درون یخچال بماند.

مرحله یازدهم

پس از گذشت این زمان قالب را از یخچال خارج کرده، سپس چیز کیک را از قالب جدا می کنیم و درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم. در نهایت چیز کیک را به فرم و اندازه های دلخواه برش زده و سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 31 خرداد 1401
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.