طرز تهیه کیک فندق شکلاتی

طرز تهیه کیک فندق شکلاتی , دستور پخت کیک فندق شکلاتی

کیک فندق شکلاتی یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که طرفدارهای زیادی در سراسر جهان دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک فندق شکلاتی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم کیک فندق شکلاتی
فندق رست شده۱۲۰ گرم
شکر قهوه ای۹۰ گرم
کره۱۱۳ گرم
تخم مرغ۲ عدد بزرگ
وانیل½ قاشق چایخوری
شکلات تلخ۲۵ گرم
پودر کاکائو بدون شکر۱۳ گرم
بیکینگ پودر½ قاشق چایخوری
نمک¼ قاشق چایخوری
پودر تارتار½ قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک فندق شکلاتی

مرحله اول

برای تهیه کیک فندق شکلاتی خوشمزه در ابتدای کار کره را از ۳۰ دقیقه قبل از یخچال خارج کرده، سپس اجازه می دهیم دمای آن با دمای محیط کاملا هماهنگ شود. حالا فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم.

مرحله دوم

در ادامه اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود، سپس فندق رست شده را درون غذاساز ریخته و به خوبی میکس می کنیم تا فندق پودر. شود توجه داشته باشید و فندق را بیش از حد میکس نکنید که به روغن بیفتد.

مرحله سوم

در ادامه ۱۰۰ گرم کره به دمای محیط رسیده را به همراه شکر درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا مخلوط کره خامه‌ ای و روشن شود. حالا زرده های تخم مرغ را از سفیده های آن جدا می کنیم.

مرحله چهارم

در ادامه زرده های تخم مرغ و عصاره وانیل را به کاسه اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهیم تا زرده ها به صورت یکدست هم زده شوند. سفیده های تخم مرغ را به همراه پودر تارتار درون یک کاسه مناسب می ریزیم و به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم.

مرحله پنجم

زمانی که سفیده تخم مرغ فرم گرفت هم زدن را متوقف کرده و کنار می گذاریم. در ادامه شکلات تلخ را به همراه ۱۳ گرم کره درون یک کاسه مناسب می ریزیم و روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا شکلات و کره ذوب شوند.

مرحله ششم

در ادامه مخلوط شکلات و کره را به کاسه اضافه کرده و به خوبی هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. حالا پودر کاکائو را به همراه پودر فندق و نمک به کاسه اضافه کرده و با لیسک به صورت دورانی هم می زنیم تا مواد ترکیب شوند.

مرحله هفتم

حالا بیکینگ پودر را به کاسه اضافه کرده و به صورت دورانی با لیسک در حد مخلوط شدن هم می زنیم. در ادامه سفیده تخم مرغ را طی دو تا سه مرحله به کاسه اضافه کرده و به آرامی فولد می کنیم تا پف سفیده تخم مرغ نخوابد.

مرحله هشتم

در این مرحله قالب مورد نظرمان را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس مایه کیک را درون آن می ریزیم. در ادامه قالب را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم کیک به مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته شود.

مرحله نهم

پس از گذشت این زمان برای اطمینان از پخت کیک یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز کیک فرو برده و خارج می کنیم، در صورتی که مایه کیک به آن نچسبیده بود کیک کاملا پخته، سپس قالب را از فر خارج می کنیم.

مرحله دهم

در ادامه اجازه می دهیم کیک کاملا خنک شود، سپس آنرا از قالب جدا می کنیم. در نهایت کیک را درون ظرف مورد نظرمان گذاشته و مقداری پودر کاکائو به عنوان تزیین روی آن الک کرده و به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 26 فروردین 1402

مطالب پربازدید از سراسر وب

کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.