طرز تهیه پلو شاه عباسی به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه پلو شاه عباسی به روش مجلسی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه پلو شاه عباسی پلو شاه عباسی از غذاهای بسیار قدیمی و خوشمزه کشورمان است که با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه گمج کباب ساده به روش گیلانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه گمج کباب ساده به روش گیلانی با طعم بسیار عالی

طرز تهیه گمج کباب گمج کباب یکی از غذاهای مخصوص استان گیلان است که در مناسبت های خاص پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه گمج …

طرز تهیه ماهی شکم پر مجلسی و شیک با طعم بسیار عالی

طرز تهیه ماهی شکم پر مجلسی و شیک با طعم بسیار عالی

طرز تهیه ماهی شکم پر مجلسی ماهی شکم پر یکی از انواع غذاهای خوشمزه و مجلسی بین المللی است که با دستورها و مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل …

طرز تهیه شیرین پلو

طرز تهیه شیرین پلو تهرانی طرز تهیه شیرین پلو دونفره شیرین پلو شیرازی

شیرین پلو یکی از انواع غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرین پلو در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
سینه و ران مرغ۴۰۰ گرم
خلال پوست پرتقال۲ قاشق غذاخوری
هویج بزرگ۲ عدد
خلال پسته۵۰ گرم
خلال بادام۵۰ گرم
شکر۶ قاشق غذاخوری
زرشک۴ قاشق غذاخوری
نمک، زردچوبه و فلفل سیاهبه مقدار کافی
پیاز۲ عدد
زعفران دم کردهبه مقدار کافی
گلاب۱ فنجان

طرز تهیه شیرین پلو

مرحله اول

برای تهیه شیرین پلوی مجلسی ابتدای کار پرتقال را می شوییم و پوست آن را جدا می کنیم، سپس به صورت خلالی نازک خرد می کنیم. در ادامه خلال پوست پرتقال را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس کاسه را تا نیمه پر از آب می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله اجازه می دهیم خلال پرتقال به مدت ۳۰ دقیقه درون آب بماند تا خیس بخورد. در ادامه پس از گذشت این زمان خلال پرتقال را درون آبکش می ریزیم، سپس با آب سرد آبکشی می کنیم. در ادامه یک قابلمه مناسب انتخاب می کنیم.

مرحله سوم

حالا قابلمه را تا نیمه پر از آب می کنیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم آب جوش بیاید. در ادامه خلال پرتقال را درون آب جوش می ریزیم، سپس اجازه می دهیم به مدت ۵ دقیقه درون آب جوش بماند تا جوش بخورد.

مرحله چهارم

در این مرحله پس از گذشت ۵ دقیقه خلال پوست پرتقال را از روی حرارت بر می داریم، سپس درون آبکش می ریزیم و با آب سرد آبکشی می کنیم. در ادامه این کار را ۳ تا ۴ بار تکرار می کنیم تا تلخی پوست پرتقال ها کاملا از بین برود.

مرحله پنجم

حالا پوست پیاز را جدا می کنیم، سپس با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم. در ادامه یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن مایع درون قابلمه می ریزیم و بلافاصله پیاز رنده شده را به آن اضافه می کنیم.

مرحله ششم

در این مرحله پیاز را تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود، سپس نمک، زردچوبه و فلفل سیاه را به آن اضافه می کنیم و به تفت دادن ادامه می دهیم تا بوی خامی ادویه ها از بین برود. در ادامه مرغ را درون قابلمه قرار می دهیم.

مرحله هفتم

حالا گوشت مرغ را تفت می دهیم، سپس مقداری زعفران دم کرده درون آن می ریزیم و ۲ لیوان آب روی گوشت مرغ اضافه می کنیم. در ادامه در قابلمه را می بندیم و اجازه می دهیم مرغ کاملا بپزد، سپس هویج را می شوییم.

مرحله هشتم

در این مرحله پوست هویج را جدا می کنیم و به صورت خلالی نازک خرد می کنیم، سپس درون ۲ کاسه مناسب خلال پسته و خلال بادام را اضافه می کنیم و گلاب را به ۲ قسمت تقسیم کرده و روی خلال بادام و خلال پسته می ریزیم.

مرحله نهم

حالا اجازه می دهیم خلال پسته و خلال بادام درون گلاب بمانند خیس بخورند. در ادامه درون یک تابه مناسب مقداری روغن مایع می ریزیم، سپس هویج خلالی را به همراه ۱ قاشق غذاخوری شکر درون آن اضافه می کنیم و تفت می دهیم.

مرحله دهم

در این مرحله نصف لیوان آب درون تابه حاوی هویج اضافه می کنیم، سپس درب تابه را می بندیم و اجازه می دهیم هویج پخته و نرم شود و آب آن به طور کامل کشیده شود. در ادامه درون یک قابلمه مناسب را کمتر از ۱ لیوان آب می ریزیم.

مرحله یازدهم

حالا قابلمه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم آب ریز جوش بزند. در ادامه شکر را درون آب جوش می ریزیم، سپس مخلوط می کنیم تا ذرات شکر درون آب حل شود و هویج را به همراه خلال پرتقال به آن اضافه می کنیم.

مرحله دوازدهم

در این مرحله اجازه می دهیم آب خلال پرتقال و خلال هویج کاملا کشیده شود، سپس زعفران دم کرده را به همراه خلال بادام و خلال پسته درون گلاب درون آن می ریزیم و مخلوط می کنیم. پس از اینکه کمی تفت خورد از روی حرارت بر می داریم.

مرحله سیزدهم

حالا درون یک تابه مناسب کره را اضافه می کنیم، سپس اجازه می دهیم کره ذوب شود. در ادامه زرشک را درون تابه می ریزیم، سپس کمی تفت می دهیم و ۱ قاشق غذاخوری سر خالی شکر و زعفران دم کرده به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله چهاردهم

در این مرحله زرشک را از روی حرارت بر می داریم. در ادامه یک قابلمه مناسب را تا نیمه پر از آب می کنیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم آب به نقطه جوش برسد. در ادامه زمانی که آب جوش آمد برنج را می شوییم و درون آبجوش می ریزیم.

مرحله پانزدهم

حالا اجازه می دهیم برنج به مدت ۸ تا ۱۲ دقیقه درون آب جوش بماند تا پخت اولیه آن انجام شود. زمانی که اطراف برنج نرم و مغز آن کمی گیر داشت آن را از روی حرارت بر می داریم، سپس درون آبکش می ریزیم و آبکشی می کنیم.

مرحله شانزدهم

در این مرحله درون قابلمه مقداری روغن مایع می ریزیم، سپس کف آن را به عنوان ته دیگ با نان می پوشانیم. در ادامه برنج را کم کم درون قابلمه می ریزیم و درب قابلمه را با دم کنی می پوشانیم، سپس درب قابلمه را می بندیم.

مرحله هفدهم

حالا روی حرارت متوسط شعله پخش کن قرار می دهیم، سپس قابلمه را روی شعله پخش کن می گذاریم و اجازه می دهیم برنج به مدت ۴۵ دقیقه روی حرارت بماند تا دم بکشد. در ادامه پس از گذشت این زمان برنج را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله هجدهم

در این مرحله مقداری برنج درون مخلوط زرشک و زعفران می ریزیم، سپس مخلوط می کنیم تا رنگ برنج تغییر کرده و با زرشک مخلوط شود. در ادامه برنج را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم، سپس برنج زعفرانی را روی آن می ریزیم.

مرحله نوزدهم

در نهایت مخلوط خلال پرتقال و خلال هویج را روی برنج زعفرانی به صورت پخش می ریزیم، سپس گوشت مرغ پخته شده را به همراه مقداری استاک مرغ روی برنج می ریزیم و به همراه سالاد دلخواه سرو می کنیم. نوش جان

آخرین بروز رسانی در : شنبه 25 دی 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.