طرز تهیه شیرینی ساق عروس

طرز تهیه کرم شیرینی ساق عروس طرز تهیه شیرینی ساق عروس در فر شیرینی پای عروس شیرینی ساق عروس در آشپزخانه کوچک من طرز تهیه شیرینی ساق عروس تصویری طرز تهیه شیرینی ساق عروس بدون فر طرز تهیه شیرینی ساق عروس نارگیلی عکس شیرینی ساق عروس

شیرینی ساق عروس از شیرینی ها سنتی و قدیمی ایرانی است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی ساق عروس در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم شیرینی ساق عروس
روغن جامد۱۹۰ گرم
کره۵۰۰ گرم
پودر قند۲ قاشق غذاخوری
تخم مرغ½ تخم مرغ
گلاب۱ قاشق غذاخوری
پودر هل۱ قاشق چایخوری
آرد۵۰۰ گرم
مغز گردوبه مقدار کافی
مواد لازم کاور شیرینی
پودر قند۳ قاشق غذاخوری
پودر هلنوک قاشق چایخوری
پودر پسته۱ قاشق مربا خوری

طرز تهیه شیرینی ساق عروس

مرحله اول

برای تهیه شیرینی ساق عروس مجلسی ابتدای کار روغن جامد را به همراه کره درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس کاسه را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری قرار می دهیم و بنماری می کنیم تا ذوب شوند.

مرحله دوم

حالا مخلوط روغن و کره را از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم کاملا خنک شود، سپس با دور کند همزن برقی به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم. در ادامه پودر قند را به مخلوط کره و روغن اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله مخلوط روغن را مجددا با دور تند همزن برقی به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم تا مواد سفید و کش دار شود. در ادامه تخم مرغ را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با چنگال هم می زنیم تا بافت تخم مرغ از لختگی خارج شود.

مرحله چهارم

حالا نصف تخم مرغ را درون یک کاسه جداگانه می ریزیم. در ادامه گلاب را به همراه پودر هل به آن اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم، سپس درون مخلوط پودر قند می ریزیم و مجددا به مدت ۲ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب شود.

مرحله پنجم

در این مرحله آرد را ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس نیمی از آرد را یک باره درون مخلوط پودر قند می ریزیم و با دور کند همزن برقی هم می زنیم. در ادامه مابقی آرد را کنترل شده به آن اضافه کرده و به آرامی مخلوط می کنیم.

مرحله ششم

حالا زمانی که خمیری نرم و منسجم که به دست نمی چسبد حاصل شد، اضافه کردن آرد را متوقف می کنیم. توجه داشته باشید خمیر را با همزن مخلوط کنید و بیش از حد هم نزنید تا خمیر به روغن بیوفتد.

مرحله هفتم

در این مرحله فر را روی حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه روی سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم.، سپس مغز گردوها را به ۴ قسمت تقسیم می کنیم.

مرحله هشتم

حالا مقداری از خمیر به وزن ۱۵ گرمی بر می داریم و در دست به شکل دوک فرم می دهیم، سپس آن را کمی فشار می دهیم تا باز شود. در ادامه وسط خمیر مغز گردو قرار می دهیم و خمیر را جمع می کنیم.

مرحله نهم

در این مرحله خمیر را مجددا به شکل دوک فرم می دهیم، سپس درون سینی فر قرار می دهیم. به همین صورت تمام خمیر را آماده می کنیم، سپس سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم شیرینی ها بپزند.

مرحله دهم

برای پخت شیرینی ها حدودا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز است. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم، سپس بدون دست زدن به شیرینی ها اجازه می دهیم کمی از دمای شیرینی ها کاسته شود.

مرحله یازدهم

در این مرحله پودر قند را درون الک می ریزیم، سپس الک می کنیم. در ادامه پودر پسته را به همراه پودر هل به پودر قند اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم و زمانی که شیرینی ها ولرم شدند، آن ها را درون مخلوط پودر قند قرار می دهیم.

مرحله دوازدهم

در مرحله پایانی شیرینی ها را به خوبی درون مخلوط پودر قند می غلطانیم تا به صورت یکدست کاور شوند. در نهایت شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم، سپس با مقداری پودر پسته و گل محمدی تزئین می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 1 بهمن 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.