طرز تهیه سرویسی گوشت بازاری با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سرویسی گوشت بازاری با طعم بسیار عالی

طرز تهیه سرویسی گوشت سرویسی گوشت از ساندویچ های قدیمی و خوشمزه ایرانی است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه …

طرز تهیه نان کرمدار

طرز تهیه نان کرمدار , دستور پخت نان کرم دار

نان کرمدار یکی از انواع نان های خوشمزه و مجلسی است که بافت آن همانند شیرینی دانمارکی است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه نان کرمدار در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم برای خمیر
آرد نان فانتزی۳۰۰ گرم
نمک۱ قاشق چایخوری
شکر۱ قاشق چایخوری
خمیر مایه۴ گرم
روغن مایع۳۰ گرم
شیر۱۷۰ گرم
مواد لازم برای کرم میانی
زرده تخم مرغ۲ عدد
شیر۱ و ¼ پیمانه
وانیل⅓ قاشق  چایخوری
نشاسته ذرت۲ قاشق غذاخوری
کره۱۰ گرم
مواد لازم برای گل سیب
سیب۲ عدد متوسط
شکر۱ قاشق غذاخوری
آب لیمو ترش۱ قاشق غذاخورب
کره۱ قاشق غذاخوری
آب۱ پیمانه
مواد لازم برای رومال
تخم مرغ۱ عدد
وانیلنوک قاشق چایخوری

طرز تهیه نان کرمدار

مرحله اول

برای تهیه نان کرمدار خوشمزه در ابتدای کار تمام مواد یخچالی را از یخچال خارج کرده تا هم دمای محیط شوند. حالا آرد نان فانتزی را به همراه نمک، شکر و خمیر مایه درون یک کاسه مناسب ریخته و مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

در ادامه شیر را کم کم به کاسه اضافه کرده و با قاشق مخلوط می کنیم تا خمیر درون کاسه جمع شود. زمانی که خمیری نرم و یک دست که بسیار چسبنده از حاصل شد اضافه کردن شیر را متوقف کرده و خمیر را روی سطح کار می گذاریم.

مرحله سوم

حالا خمیر را به مدت ۲ دقیقه به خوبی ورز می دهیم، سپس روغن مایع را کم کم اضافه کرده و به طور صحیح به مدت ۱۵ دقیقه ورز می دهیم تا چسبندگی خمیر از بین برود. در ادامه خمیر را درون یک کاسه چرب شده می گذاریم.

مرحله چهارم

در ادامه روی کاسه را با درپوش پوشانده و اجازه می دهیم خمیر به مدت ۱ ساعت در دمای محیط استراحت کند تا پف کرده و حجم آن ۲ تا ۳ برابر شود. در این فاصله به سراغ درست کردن کرم میانی نان می رویم.

مرحله پنجم

برای این منظور زرده تخم مرغ را به همراه شکر و نشاسته ذرت درون یک کاسه مناسب ریخته، سپس با همزن به خوبی مخلوط می کنیم. حالا شیر را کم کم به قابلمه اضافه کرده و با همزن به خوبی مخلوط می کنیم.

مرحله ششم

حالا قابلمه را روی حرارت گذاشته و به صورت مداوم مخلوط می کنیم تا مایه به غلظت فرنی برسد. در ادامه وانیل را به همراه کره به قابلمه اضافه کرده و به هم زدن ادامه می دهیم تا کره ذوب شده، سپس از روی حرارت کنار می‌ گذاریم.

مرحله هفتم

حالا روی مایه کرم را کاملا با پلاستیک فریزر پوشانده تا روی نبندد و اجازه می دهیم در دمای محیط استراحت کند تا خنک شود. در ادامه سیب ها را شسته و بدون جدا کردن پوست آنها از وسط به دو قسمت تقسیم می کنیم.

مرحله هشتم

در ادامه سیب را به صورت ورقه های نازک برش زده، سپس هر ورقه را به دو قسمت تقسیم می کنیم. حالا برش های سیب را به همراه شکر، آب لیمو ترش تازه، آب و کره درون یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله نهم

حالا قابلمه را روی حرارت گذاشته، سپس اجازه می دهیم به مدت ۳ دقیقه بپزد تا ورقه های سیب نرم شوند. پس از گذشت این زمان ورقه های سیب را درون آبکش ریخته و اجازه می دهیم تا آب اضافه شان کشیده شود.

مرحله دهم

زمانی که ورقه های سیب کاملا خنک شدند، ۷ ورقه سیب روی سطح کار به صورتی که لبه‌ های آنها روی هم قرار بگیرند می گذاریم. در ادامه از ابتدا به آرامی رول می کنیم تا سیب ها همانند گل رز شوند.

مرحله یازدهم

پس از اتمام استراحت خمیر آنرا ورز می‌ دهیم تا پف اضافه آن گرفته شود، سپس به ۷ قسمت مساوی تقسیم می کنیم. در ادامه هر قسمت را به صورت صحیح چانه گرفته و سینی فر را با کاغذ نسوز می پوشانیم.

مرحله دوازدهم

حالا چانه ها را با فاصله از هم درون سینی فر می چینیم و روی آنها را با کیسه فریزر می پوشانیم و اجازه می دهیم به مدت ۱۰ دقیقه استراحت کنند. پس از گذشت این زمان روی خمیرها را با زیر یک کاسه فشار می دهیم.

مرحله سیزدهم

حالا قسمت گودی خمیر را با دست به خوبی مرتب کرده تا همانند کاسه شود، سپس مجددا روی خمیرها را با کیسه فریزر پوشانده و اجازه می دهیم به مدت ۴۵ دقیقه استراحت کنند تا حجم آنها دو برابر شود.

مرحله چهاردهم

۱۵ دقیقه قبل از اتمام استراحت خمیر فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. در ادامه کرم را درون گودی خمیر ریخته و یک گل رز که با سیب درست شده است را در مرکز کرم می گذاریم.

مرحله پانزدهم

حالا اطراف خمیر را با مخلوط تخم مرغ و وانیل رومال کرده، سپس سینی را طبقه میانی فر قرار می دهیم تا نان ها به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته شوند. پس از گذشت این زمان آنها را سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 8 آذر 1401
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.