طرز تهیه شیرینی نعلی به روش قنادی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شیرینی نعلی به روش قنادی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه شیرینی نعلی شیرینی نعلی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و ساده ایرانی است که معمولا برای عید نوروز تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله …

طرز تهیه برساق به روش سنتی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه برساق به روش سنتی و با طعم بسیار عالی

طرز تهیه برساق برساق یکی از انواع شیرینی های سنتی و بسیار خوشمزه ایرانی است که در شهرهای مختلف کشورمان با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله …

طرز تهیه کیک فنجانی فوری و مخصوص با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک فنجانی فوری و مخصوص با طعم بسیار عالی

طرز تهیه کیک فنجانی فوری کیک فنجانی یکی از کیک های ساده و فوری بین المللی است که همانطور از نامش مشخص است درون فنجان پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل …

طرز تهیه کیک باقلوا ساده

طرز تهیه کیک باقلوا برای 10 نفر طرز تهیه کیک باقلوا ترکی طرز تهیه کیک باقلوا بدون ماست طرز تهیه کیک باقلوا ایرانی طرز تهیه کیک باقلوا یزدی طرز تهیه کیک باقلوا خوشمزه و مجلسی فیلم طرز تهیه کیک باقلوا طرز تهیه کیک باقلوا بدون فر و همزن برقی

کیک باقلوا یکی از انواع کیک های خوشمزه بین المللی است که معمولا در کنار نوشیدنی های داغ سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک باقلوا ساده در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم کیک باقلوا ساده
آرد قنادی۱ پیمانه
شکر۱ پیمانه
ماست شیرین۱ پیمانه
روغن۱ پیمانه
تخم مرغ۴ عدد
پودر هل⅓ قاشق چایخوری
بکینگ پودر۲ قاشق چایخوری
پودر نارگیل (اختیاری)۲_۳ قاشق غذاخوری
وانیل (اختیاری)نوک قاشق چایخوری
پودر پستهبه مقدار کافی
گل محمدیبه مقدار کافی
مواد لازم شربت
شکر۱ پیمانه
آب۱ پیمانه
گلاب¼ پیمانه
زعفرانبه مقدار کافی
پودر هل¼ قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک باقلوا ساده

مرحله اول

برای تهیه کیک باقلوا خوشمزه، ابتدای کار یک کاسه مناسب و جادار انتخاب می کنیم، سپس تخم مرغ را به کاسه اضافه می کنیم. در ادامه با دور تند همزن برقی خوب مخلوط می کنیم تا بافت تخم مرغ باز و یکدست شود.

مرحله دوم

حالا شکر و وانیل را به کاسه حاوی تخم مرغ اضافه می کنیم، سپس مجددا با دور تند همزن به مدت ۵ دقیقه هم می زنیم تا مواد با هم یکدست و کرم رنگ شود. در ادامه ماست، روغن مایع و پودر هل را به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله با دور کند همزن برقی به مدت ۳۰ ثانیه مخلوط می کنیم تا مواد با هم ترکیب و یک دست شود. در ادامه همزن برقی را خاموش می کنیم، سپس پودر نارگیل را به همراه زعفران دم کرده به مخلوط تخم مرغ و ماست اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا با لیسک به آرامی مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شود. در ادامه درون یک ظرف جداگانه مخلوط آرد قنادی و بکینگ پودر را دو مرتبه الک می کنیم، سپس مجددا مخلوط آرد را درون الک می ریزیم، این بار روی مایه کیک الک می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله به کمک لیسک به صورت دورانی مایه کیک را کمی مخلوط می کنیم. در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه سینی فر را با مقداری روغن چرب می کنیم.

مرحله ششم

حالا درون سینی فر را کاغذ روغنی قرار می دهیم. در ادامه مایه کیک را درون سینی فر می ریزیم، سپس سینی را دو بار روی سطح کار می کوبیم تا حباب های درون کیک از بین برود. در ادامه سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم.

مرحله هفتم

پس از گذشت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه یک خلال دندان یا سیخ چوبی را به منظور تست کیک درون کیک فرو می بریم اگر چیزی به خلال دندان یا سیخ چوبی نچسبید، یعنی کیک به طور کامل پخته است. در ادامه می توانید گریل فر را روشن کنید.

مرحله هشتم

در این مرحله به مدت ۱ دقیقه اجازه می دهیم روی کیک طلایی شود. در ادامه کیک را از فر خارج می کنیم، سپس اجازه می دهیم به طور کامل خنک شود. در حین خنک شدن کیک شربت کیک را آماده می کنیم.

مرحله نهم

در این مرحله یک قابلمه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس شکر و آب را درون قابلمه می ریزیم، سپس اجازه می دهیم جوش آید و شکر حل شود. در ادامه پودر هل، گلاب و زعفران دم کرده را به تابه اضافه می کنیم.

مرحله دهم

حالا پس از گذشت ۳ تا ۴ دقیقه شربت را از روی حرارت بر میداریم، سپس اجازه می دهیم کاملا خنک شود. در ادامه کیک را به شکل مربع یا لوزی برش می زنیم، سپس از شربت خنک روی کیک می ریزیم تا کاملا به خورد کیک برود.

مرحله یازدهم

برای درست کردن این کیک با قابلمه، ابتدا کف قابلمه مورد نیاز را چرب می کنیم، سپس کاغذ روغنی قرار می دهیم. در ادامه مایه کیک را درون قابلمه می ریزیم سپس روی درب قابلمه را دم کنی قرار می دهیم.

مرحله دوازدهم

حالا روی حرارت ملایم شعله پخش کن قرار می دهیم، سپس قابلمه را روی شعله پخش کن قرار می دهیم. در ادامه اجازه می دهیم به مدت ۴۰ دقیقه کیک کامل بپزد. توجه داشته باشید ۳۰ دقیقه اول پخت درب قابلمه را باز نکنید.

مرحله سیزدهم

در نهایت برای تزئین کیک، محل های برش را پودر نارگیل می ریزیم، سپس در مرکز هر تکه کیک، پودر پسته می ریزیم و غنچه گل محمدی قرار می دهیم. در آخر این کیک باقلوا خوشمزه را درون ظرف مورد نظر مان قرار داده و به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 9 آذر 1400
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.