طرز تهیه کیک لاته

طرز تهیه کیک لاته کرم طرز تهیه کرم لاته طرز تهیه لاته شکلاتی کیک کرم لاته

کیک لاته یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که با رسپی های مختلفی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک لاته در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم کیک لاته
تخم مرغ۵ عدد
شکر۱ لیوان
آب گرم½ استکان
وانیل شکری۵ گرم
بیکینگ پودر۱۰ گرم
آرد۱٫۵ لیوان
مواد لازم برای کرم
شیر۴ لیوان
شکر۱ لیوان
زرده تخم مرغ۱ عدد
نشاسته ذرت۱ لیوان
آرد۱ قاشق غذاخوری
قهوه فوری۲ قاشق غذاخوری
وانیل شکری۱ پاکت
خامه صبحانه۲۰۰ گرم
مواد لازم روی کیک
خامه صبحانه۲۰۰ گرم
شکلات سفید۲۰۰ گرم
مواد لازم خیساندن کیک
آب گرم۱ لیوان
قهوه فوری۱ قاشق مرباخوری
مواد لازم برای تزیین
فندق رست شده۱ استکان
شکلات تلخبه مقدار کافی

طرز تهیه کیک لاته

مرحله اول

برای تهیه کیک لاته خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا فر کاملا گرم شود، سپس سفیده و زرده های تخم مرغ را از هم جدا کرده و آنها را درون دو کاسه جداگانه می ریزیم.

مرحله دوم

حالا نصف مقدار شکر را به همراه وانیل شکری درون کاسه حاوی سفیده تخم مرغ می ریزیم و با همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا سفیده تخم مرغ فرم بگیرد، سپس تا آماده شدن باقی مواد کیک آنرا درون یخچال می گذاریم.

مرحله سوم

در ادامه مابقی شکر را به همراه آب ولرم به کاسه حاوی زرده تخم مرغ می افزاییم، سپس با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا مخلوط زرده تخم مرغ روشن و کشدار شود. حالا آرد و بیکینگ پودر را درون الک می ریزیم.

مرحله چهارم

در این مرحله مواد خشک را ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس به کاسه حاوی زرده تخم مرغ می افزاییم و با دور کند همزن برقی در حد مخلوط شدن هم می زنیم. حالا سفیده تخم مرغ را به کاسه اضافه کرده و با لیسک فولد می کنیم.

مرحله پنجم

در ادامه کف و دیواره های قالب مورد نظرمان را با مقداری روغن مایع چرب کرده و آرد پاشی می کنیم، سپس قالب را به صورت وارونه نگه می داریم تا آرد اضافی از قالب خارج شود. حالا مایه کیک را درون قالب می ریزیم.

مرحله ششم

در این مرحله قالب را چندین مرتبه محکم روی سطح کار می کوبیم تا هوا و حباب های اضافی بین مایه کیک از بین برود. حالا قالب را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم کیک به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه درون فر بماند تا پخته شود.

مرحله هفتم

در این فاصله به سراغ درست کردن مایه کرم می رویم، برای این منظور شیر را به همراه شکر، زرده تخم مرغ، نشاسته ذرت و قهوه فوری درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا مواد یکدست شوند.

مرحله هشتم

در ادامه قابلمه را روی حرارت ملایم گذاشته و به صورت مداوم هم می زنیم تا مایه کرم به غلظت فرنی برسد. حالا قابلمه را از روی حرارت برداشته و وانیل را به آن می افزاییم، سپس به خوبی هم می زنیم تا مواد ترکیب شوند.

مرحله نهم

در این مرحله روی مایه کرم را با کیسه فریزر می پوشانیم، سپس اجازه می دهیم کاملا خنک شود. پس از خنک شدن مایه کرم خامه صبحانه را به آن اضافه کرده و با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند.

مرحله دهم

زمانی که کیک کاملا پخته شد، قالب را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم کیک خنک شود، سپس آنرا از قالب جدا می کنیم و به صورت ورقه ای به ۳ قسمت مساوی تقسیم می کنیم. حالا قهوه فوری را با آب گرم مخلوط می کنیم.

مرحله یازدهم

در ادامه لایه اول کیک را با مخلوط قهوه حل شده مرطوب کرده، سپس مقداری از مایه کرم روی کیک می ریزیم و با لیسک به خوبی پخش می کنیم. حالا لایه دوم کیک را روی مایه کرم گذاشته و مجددا با قهوه مرطوب می کنیم.

مرحله دوازدهم

حالا مراحل را به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مواد تمام شوند، سپس خامه صبحانه را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا ذوب شود. در ادامه شکلات سفید را خرد کرده و به خامه می افزاییم تا با حرارت ذوب شود.

مرحله سیزدهم

در این مرحله مخلوط شکلات و خامه ذوب شده را به صورت پخش روی کیک ریخت تا سطح آنرا کاملا کاور کند، سپس فندق رست شده را درون غذاساز ریخته و چند پالس می زنیم تا فندق کمی خرد شود. حالا شکلات تلخ را بنماری می کنیم.

مرحله چهاردهم

در ادامه شکلات تلخ را درون قیف یکبار مصرف ریخته و نوک آنرا به صورت ریز برش می زنیم، سپس روی کیک را به دلخواه تزیین می کنیم. حالا کیک را به مدت ۴ الی ۵ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا استراحت کند.

مرحله پانزدهم

پس از گذشت این زمان دیواره های کیک را مجددا با کرم شکلاتی کاور می کنیم، سپس فندق خرد شده را با دست به دیواره های کیک می چسبانیم. در نهایت کیک را به مدت یک شب درون یخچال استراحت می دهیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 26 فروردین 1402
کپی بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.